Yemek Menüsü
Kampusler > Ataşehir Lise > LİSE
ATAŞEHİR LİSE
LİSE

SINAVA HAZIRLIK

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK PROGRAMI
EĞİTİM İHTİYAÇLARINI OKULDA BİTİRİYORUZ

Sevinç Eğitim Kurumlarının Sevinç Dershaneleri ile 32 yıldır süregelen sınava hazırlık konusundaki deneyimi ve istikrarlı başarısı ile üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlık sürecinde Sevinç Koleji öğrencilerine büyük avantaj sağlıyoruz. Sevinç Kolejinde, 9. sınıftan itibaren üniversiteye hazırlık sürecini doğru ve planlı bir çalışma ile gerçekleştiriyoruz.
TYT 9. ve 10. Sınıf konularını kapsadığı için ders ve etüt programımızla öğrencilerimizin akademik anlamda donanımlı ve temellerinin sağlam olmasını sağlıyoruz.

ÜNİVERSİTE SINAVINA ERKEN ADAPTASYON
9., 10. ve 11. sınıflarımızda, öğretilen konuların kazanımlarının ölçüldüğü açık uçlu, boşluk doldurma, eşleştirme, çoktan seçmeli tipinde karma sorulardan oluşan Kazanım Tarama Sınavı (KTS) ve TYT-AYT Deneme Sınavları uyguluyoruz. ÖSYM’nin sınav kurgusuna uygun olarak hazırlanan sorularla, öğrencinin ileriki yıllarda gireceği sınavlara erken adaptasyonunu sağlıyoruz.

11. SINIFTA TYT HAZIRLIĞINI TAMAMLIYORUZ
11.Sınıflarda okulların açılmasından 2 hafta önce hızlandırma programına başlıyoruz. Yıl içinde MEB müfredatı konularıyla beraber, cuma ve cumartesi günleri TYT konularını işliyor, dönüşümlü olarak okul ve TYT konularından iki haftada bir TYT ve AYT Deneme Sınavı uyguluyoruz. Böylelikle öğrencilerimiz 11. Sınıfın sonuna geldiğinde tam olarak TYT hazırlığını tamamlamış oluyor.

11. ve 12. SINIFTA HAFTADA 6 GÜN EĞİTİM
12. sınıflarda üniversiteye hazırlık çalışmaları kapsamında, okulların açılmasından 4 hafta önce öğrencilerin mevcut akademik seviyelerini tespit etmek için Bilgi Birikim Analiz sınavı ile hızlandırma programına başlıyoruz ve yoğunlaştırılmış bir konu anlatım programı uyguluyoruz. Sene içerisinde, 11. ve 12. sınıflara cumartesi günü dahil haftada 6 gün yoğunlaştırılmış program uyguluyoruz. MEB müfredatına ek olarak bütün derslerde, TYT ve AYT programı uyguluyoruz.

DENEME SINAVLARI
9. ve 10. Sınıflarda ayda bir TYT, 11. Sınıflarda on beş günde bir dönüşümlü TYT ve AYT, 12. Sınıflarda her hafta TYT-AYT deneme sınavları uyguluyoruz. Deneme sınavlarımız; soru yapısı ve ölçme-değerlendirme şekliyle ÖSYM’nin uyguladığı sınavlar ile birebir paralellik gösteriyor ve isabetli, özgün sorulardan oluşuyor.

ÖLÇME DEĞERLENDİRME
Tüm deneme sınavlarımızı Sevinç Eğitim Kurumlarında “Ortak Sınav” şeklinde gerçekleştiriyoruz. Böylelikle öğrencinin kendisini geniş bir grup içinde değerlendirmesini sağlıyoruz. Okulda uygulanan çoktan seçmeli sorulardan oluşan sınavlarımızı, Ölçme Değerlendirmeye tabi tutuyoruz. Basılı olarak ve dijital ortamda karne, kazanım analizi, derece gibi tüm detaylı analiz ve raporları öğrenci ile paylaşıyoruz. Raporları, mentör öğretmen aracılığı ile öğrenciyle değerlendiriyor ve öğrenciyi uygun çalışmalara yönlendiriyoruz.

ETÜT SİSTEMİ
Etütlerimizi, öğrencilerimizin öğrenme eksiklerini tamamlamak amacıyla uyguluyor, sınıf ve öğrenci seviyesine göre planlanıyoruz. Etütlerde konu tekrarı, soru çözümü, test uygulaması vb. yöntemlerini kullanılıyoruz. Etütlerde, Sevinç Yayınları ve Dijital yayınlardan faydalanıyoruz.

YKS KAMPI VE YKS FOCUS PROGRAMI
TYT ve AYT'yi kapsayan Yükseköğretim Kurumları Sınavları'na (YKS) hazırlık amacı ile, sınavlardan önce, YKS KAMPI ve YKS FOCUS PROGRAMI uyguluyoruz. YKS Kmapı süresince yoğun deneme sınavları, motivasyon seminerleri ve  soru çözüm saatleri gerçekleştiriyoruz. YKS öncesinde öğrencilerin başarısını arttırmak, daha fazla soru çözmelerini sağlamak amacıyla FOCUS soru çözüm kampı düzenliyoruz. Öğrencilere verilmek üzere her güne özel testler hazırlayarak öğrencilerin eksiklerini tamamlamasını, hızlı ve doğru test çözme becerilerini arttırmalarını sağlıyoruz.