Kampusler > Ataşehir > LİSE
ATAŞEHİR
LİSE

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK PROGRAMI
EĞİTİM İHTİYAÇLARINI OKULDA BİTİRİYORUZ

Sevinç Eğitim Kurumlarının Sevinç Dershaneleri ile 31 yıldır süregelen sınava hazırlık konusundaki deneyimi ve istikrarlı başarısı ile üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlık sürecinde Sevinç Koleji öğrencilerine büyük avantaj sağlıyoruz. Sevinç Kolejinde, 9. sınıftan itibaren üniversiteye hazırlık sürecini doğru ve planlı bir çalışma ile gerçekleştiriyoruz.
YGS 9. ve 10. Sınıf konularını kapsadığı için ders ve etüt programımızla öğrencilerimizin akademik anlamda donanımlı ve temellerinin sağlam olmasını sağlıyoruz.

ÜNİVERSİTE SINAVINA ERKEN ADAPTASYON
9., 10. ve 11. sınıflarımızda, öğretilen konuların kazanımlarının ölçüldüğü açık uçlu, boşluk doldurma, eşleştirme, çoktan seçmeli tipinde karma sorulardan oluşan Kazanım Tarama Sınavı (KTS) ve YGS-LYS Deneme Sınavları uyguluyoruz. ÖSYM’nin sınav kurgusuna uygun olarak hazırlanan sorularla, öğrencinin ileriki yıllarda gireceği sınavlara erken adaptasyonunu sağlıyoruz.

11. SINIFTA YGS HAZIRLIĞINI TAMAMLIYORUZ
11. Sınıfta MEB müfredatı konularıyla beraber, cuma ve cumartesi günleri YGS konularını işliyor, dönüşümlü olarak okul ve YGS konularından iki haftada bir YGS Deneme Sınavı uyguluyoruz. Böylelikle öğrencilerimiz 11. Sınıfın sonuna geldiğinde tam olarak YGS hazırlığını tamamlamış oluyor.

11. ve 12. SINIFTA HAFTADA 6 GÜN EĞİTİM
12. sınıflarda üniversiteye hazırlık çalışmaları kapsamında, okulların açılmasından 3 hafta önce öğrencilerin mevcut akademik seviyelerini tespit etmek için Bilgi Birikim Analiz sınavı yapıyoruz. 11. ve 12. sınıflara cumartesi günü dahil haftada 6 gün yoğunlaştırılmış program uyguluyoruz. MEB müfredatına ek olarak bütün derslerde, YGS ve LYS programı uyguluyoruz.

DENEME SINAVLARI
9. ve 10. Sınıflarda ayda bir YGS, 11. Sınıflarda on beş günde bir YGS, 12. Sınıflarda her hafta YGS-LYS deneme sınavları uyguluyoruz. Deneme sınavlarımız; soru yapısı ve ölçme-değerlendirme şekliyle ÖSYM’nin uyguladığı sınavlar ile birebir paralellik gösteriyor ve isabetli, özgün sorulardan oluşuyor.

ÖLÇME DEĞERLENDİRME
Tüm deneme sınavlarımızı Sevinç Eğitim Kurumlarında “Ortak Sınav” şeklinde gerçekleştiriyoruz. Böylelikle öğrencinin kendisini geniş bir grup içinde değerlendirmesini sağlıyoruz. Okulda uygulanan çoktan seçmeli sorulardan oluşan sınavlarımızı, Ölçme Değerlendirmeye tabi tutuyoruz. Basılı olarak ve dijital ortamda karne, kazanım analizi, derece gibi tüm detaylı analiz ve raporları öğrenci ile paylaşıyoruz. Raporları, mentör öğretmen aracılığı ile öğrenciyle değerlendiriyor ve öğrenciyi uygun çalışmalara yönlendiriyoruz.

ETÜT SİSTEMİ
Etütlerimizi, öğrencilerimizin öğrenme eksiklerini tamamlamak amacıyla uyguluyor, sınıf ve öğrenci seviyesine göre planlanıyoruz. Etütlerde konu tekrarı, soru çözümü, test uygulaması vb. yöntemlerini kullanılıyoruz. Etütlerde, Sevinç Yayınları ve Dijital yayınlardan faydalanıyoruz.

Detaylı bilgi almak için okulumuz ile görüşebilirsiniz. Okulumuz ile irtibata geçmek için tıklayınız.