Yemek Menüsü
Kampusler > Ümraniye Çamlık > ORTAOKUL
ÜMRANİYE ÇAMLIK
ORTAOKUL

SINAVA HAZIRLIK

OKUL İLE SINAVA HAZIRLIK BİR ARADA
Lise Kabul Sınavında yer alan sorular bilgilerin ezber kullanılması öncelikli olmayıp, analitik düşünme ile bilginin hayata uygulanması önceliklidir.Yenilenen sınav sisteminde 5,6 ve 7.sınıf bilgilerine öğrencilerin hakim olması, 8.sınıfta girecekleri sınav başarısı için önemli bir temel oluşturacaktır.Bilgilerin 5.sınıf itibariyle öğrenci tarafından eksiksiz öğrenilmesi, öğrencinin üst sınıflardaki akademik başarısını arttırmakta ve Lise Giriş Sınavı hazırlık sürecini kolaylaştırmaktadır.Bu nedenle Sevinç Kolejin de 5.sınıfta başlayıp, 6, 7 ve 8.sınıfta artarak devam eden Lise Geçiş Sistemine Hazırlık Programı uyguluyoruz.MEB programı, Lise Giriş Sınavı hazırlık programı, yaz ve yarıyıl tatilindeki Hızlandırma Programları ile beraber yıllık ders saatlerimiz MEB programının 2 katına denk gelmektedir.

CUMARTESİ DAHİL HAFTADA 6 GÜN EĞİTİM
8.Sınıf öğrencilerine cumartesi dahil olmak üzere haftanın 6 günü eğitim veriyoruz.MEB müfredatıyla beraber; sınava hazırlıkta uzman öğretmenlerle, özgün içeriklerin ve isabetli soruların yer aldığı yayınlarla Merkezi Sistem Ortak Sınavlarına hazırlık yapıyoruz.

DOĞRU PLANLAMA, KESİNTİSİZ TAKİP,
SÜREKLİ İYİLEŞTİRME

Mentör öğretmen tarafından öğrencinin başarısını değerlendiriyor ve takip ediyoruz.Eksik kapamaya ve başarıyı arttırmaya yönelik çalışmaları öğretmenlerle ve okul idaresi ile planlanıyor, gerçekleşen çalışmalar sonucunda elde edilen başarıyı devamlı olarak velilerimiz ile paylaşıyoruz.

YOĞUN LKS HAZIRLIK PROGRAMI
Sevinç Eğitim Kurumlarının sınava hazırlık konusundaki 32 yıllık deneyimi ve istikrarlı başarısı, liseye geçişte uygulanan merkezi sistem sınavlarına hazırlık sürecinde Sevinç Koleji öğrencilerine büyük avantaj sağlıyor.

8.SINIF: HAFTADA 30 SAAT LKS HAZIRLIK PROGRAMI
• LKS' de yer alan 6 dersten, haftada toplam 24 saat LKS Hazırlık Dersleri yapıyoruz.
• Haftada 6 saat Eksik Tamamlama ve Pekiştirme Etütleri (ETAP) uyguluyoruz.
• Her hafta Sözel ve Sayısal Bölümden oluşan LKS Deneme Sınavı gerçekleştiriyoruz.
• Okullar açılmadan 2 hafta önce ve yarıyıl tatilinin 1 haftasında, LKS Hızlandırma Programı gerçekleştiriyoruz.
• LKS' ye yedi hafta kala aşamalı olarak genel tekrar çalışmaları gerçekleştiriyoruz.
• LKS' ye 4 hafta kala tüm konular bitirilip, haftalık Programda yer alan tüm derslerde LKS Hazırlık Dersleri yapıyoruz.
• 8. sınıflarda hafta sonu ödevlerimizi, LKS hazırlık çalışmalarına yönelik hazırlanan kazanım ve beceri değerlendirme kitaplarımızdan veriyoruz.

7.SINIF: HAFTADA 14 SAAT LKS HAZIRLIK PROGRAMI
• Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerinden haftada 1O saat LKS Hazırlık Dersleri yapıyoruz.
• Haftada 4 saat Eksik Tamamlama ve Pekiştirme Etütleri (ETAP) uyguluyoruz.
• Her hafta 4 dersten oluşan Sözel Bölüm ve 2 dersten oluşan Sayısal Bölüm olmak üzere 15 günde bir LKS Deneme Sınavı gerçekleştiriyoruz.

 5.VE 6.SINIF: HAFTADA 10 SAAT LKS HAZIRLIK PROGRAMI
• 6. Sınıfta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerinden haftada 6 saat LKS Hazırlık Dersleri yapıyoruz.
• Haftada 4 saat Eksik Tamamlama ve Pekiştirme Etütleri (ETAP) uyguluyoruz.
• 3 haftada bir Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler derslerinden oluşan Akademik Başarıyı İzleme Sınavı (ABIS) gerçekleştiriyoruz.

SINAVLAR
Uzman öğretmen kadromuzun hazırladığı sınavları, düzenli olarak öğrencilerimize uyguluyoruz. Çoktan seçmeli özgün sorulardan oluşan ve Lise Kayıt Sınavının soru sayısı, süresi, soru tarzıyla paralellik gösteren sınavlarımız ile öğrencileri LKS' ye hazırlıyoruz. Bazı sınavları tüm Sevinç Eğitim Kurumlarında ortak sınav niteliğinde uygulayarak, öğrencinin çok daha büyük bir kitle içerisinde kendi sırasını görmesini sağlıyoruz. 5 ve 6. sınıf öğrencilerine 3 haftada bir Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler derslerinden Akademik Başarıyı izleme Sınavı (ABİS) uyguluyoruz. 7.sınıf öğrencilerine 2 haftada bir; 8.sınıf öğrencilerine ise her hafta Türkçe, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce derslerine ait soruların bulunduğu Sözel Bölüm ve Matematik ve Fen Bilimleri derslerine ait soruların bulunduğu Sayısal Bölümden oluşan ve iki oturum şeklinde yapılan Deneme Sınavı uyguluyoruz. 8.sınıf öğrencilerine yönelik yıl içinde 30'a varan sayıda LKS Deneme Sınavı yapıyoruz.

ÖLÇME DEĞERLENDİRME
Uygulanan tüm sınavlar ölçme değerlendirme birimimiz tarafından değerlendiriliyor. Sınav sonucunda öğrencilerim ize verilen detaylı karnede öğrencinin yanıtları, sınavı cevap anahtarı, doğru sayısı, yanlış sayısı, başarı oranı, LKS puanı, kurum-okul-sınıf derecesi, ders bazında başarı grafikleri yer alıyor. Ayrıca öğrenciye Kazanım Analizi veriyoruz. Bu analiz doğrultusunda öğrencinin ders bazında hangi kazanımdan eksiklerinin olduğunu tespit ediyor ve gerekli çalışmaları planlıyoruz. Yıl boyunca uyguladığımız tüm sınavların sonuçlarını, öğrenci ve velilerim ize detaylı analiz ve rapor şeklinde online eğitim iletişim portalından sunuyoruz.

EKSİK TAMAMLAMA
ve PEKİŞTİRME (ETAP) TESTLERİ

B-ETAP (Bireyselleştirilmiş ETAP Testleri): Kazanım bazlı hazırlanmış testlerdir. Bu testler etütlerde kullanılır.

Y-ETAP (Yazılıya Yönelik ETAP Testleri): Açık uçlu yazılı sınavı öncesinde kullanılan ve öğrencinin yazılıya eksiksiz olarak hazırlanmasını sağlayan testlerdir.

G-ETAP (Genel Tekrara Yönelik ETAP Testleri): Belirlenen dönemlerde, işlenen konuların tekrarını sağlamak için kullanılan testlerdir.