Yemek Menüsü

BAŞARILARIMIZ

03.03.2020

TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Sevinç Koleji İzmir Kampüsümüzde “FUNe ART” takımı öğrencilerimiz, 28 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilen Destination Imagination 2020 yarışmasında ''Güzel Sanatlar'' kategorisinde Türkiye Birincisi olarak Amerika'da düzenlenecek olan Destination İmagination Dünya Şampiyonasında  (DI GLOBAL FINALS)  ülkemizi temsil etmeye hak kazanmıştır. Organizasyonda emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz. 

02.03.2020

Sevinç Koleji Ataşehir Anadolu Lisesi Destination Imagination 2020 Yarışmasında

Sevinç Koleji Ataşehir Anadolu Lisesi Destination Imagination Kulübü öğrencileri 28 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilen Destination Imagination 2020 yarışmasında ''Doğaçlama'' kategorisinde Türkiye İkincisi olarak Amerika'da düzenlenecek olan ‘’DI GLOBAL FINALS’’ (Destination İmagination Dünya Şampiyonasında) ülkemizi temsil etmeye hak kazanmıştır. Organizasyonda emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz. 

02.03.2020

Sevinç Koleji Ataşehir Anadolu Lisemiz, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

Sevinç Koleji Ataşehir Anadolu Lisemiz, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türk Dili ve Edebiyatı  alanında, "Türk Edebiyatı ve Rus Edebiyatının Karşılaştırılması" konulu çalışmasıyla bölge finallerine katılmaya hak kazandı. Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

11.02.2020

FIRST LEGO League 16. Türkiye Turnuvalarında Sevinç Koleji Öğrencilerimiz

Yeditepe Üniversitesinde gerçekleşen Bilim Kahramanlarının buluştuğu FIRST LEGO League 16. Türkiye Turnuvalarında Sevinç Koleji öğrencilerimiz,
gezegenimizin nesiller boyu doğru yolda ilerleyebilmesi için ulaşım, çevre ve binalar için araştırma ve çözümlerini sundular, programladıkları robotlarının performanslarını sergilediler. Sevinç Koleji Etiler kampüsü öğrencilerimiz, WorldChangers takımı ile turnuvadan ''Yükselen Yıldız'' ödülünü alarak ayrıldı. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

08.01.2020

TENİS TURNUVASI BİRİNCİLİĞİ

Sevinç Koleji Beylikdüzü Kampüsü ortaokul kademesi öğrencilerimizden Nazım Deniz, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa 12. Tenis Turnuvasında Birinci olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

03.01.2020

Sevinç Koleji Ümraniye Çamlık Kampüsü 8/A Sınıfı Öğrencimiz Doruk Emre Şentürk Üç Altın Madalya Aldı

Sevinç Koleji Ümraniye Çamlık Kampüsü 8/A sınıfı öğrencimiz Doruk Emre Şentürk, Türkiye Sualtı Federasyonu tarafından Kocaeli'de düzenlenen Paletli Yüzme Bireysel Genç Yıldız ve Küçükler Kış Şampiyonası'nda 400 m çift palet, 50 m çift palet ve 50 m monopalet yarışlarında Türkiye Birincisi
olmuştur. Bu üç kategoride üç Altın madalya alan öğrencimiz ile gurur duyuyor, yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

01.01.2020

SEVİNÇ’Lİ ÖĞRENCİLERİN AMERİKAN MATEMATİK YARIŞMASI (AMC) BAŞARILARI

Sevinç Koleji İzmir Kampüsü öğrencilerimiz, her yıl geleneksel olarak Amerikan Matematik Birliği tarafından düzenlenen Amerikan Matematik Yarışmalarında (AMC) önemli dereceler elde ettiler. 

Öğrencimiz Zeki Ege Derse, TÜRKİYE 2.si olarak büyük bir başarı ile AMC 8. First Place Certificate (Birincilik Derecesi Sertifikası) ve Honor Roll Certificate (Onur Listesi Sertifikası), 

öğrencilerimiz Deniz Kalfa ve Behiç Eren Köpüklü TÜRKİYE 18.si olarak Second Place Certificate (İkincilik Derecesi Sertifikası) ve Honor Roll Certificate (Onur Listesi Sertifikası) almaya hak kazandılar. 

Öğrencilerimizden Zeki Ege Derse altın madalya, Deniz Kalfa  ve Behiç Eren Köpüklü gümüş madalya,  Tuana Eylül Sağlam, Arda Yıldırım ve Tibet Serin bronz madalya kazandılar. Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz. 

29.12.2019

SEVİNÇ’Lİ ÖĞRENCİLER İLÇE ŞAMPİYONU

Sevinç Koleji Çekmeköy Kampüsü Erkek Yıldız Basketbol Takımımız, Çekmeköy ilçesi Erkek Yıldızlar Basketbol turnuvasında, Özel İelev Kolejini 67-63 ‘lük skorla mağlup ederek İLÇE ŞAMPİYONU olmuştur.

Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

26.12.2019

Sevinç Koleji Ümraniye Çamlık Kampüsü 6B sınıfı öğrencimiz Asmin Naz KARAMAN'ın Birinciliği

Sevinç Koleji Ümraniye Çamlık Kampüsü 6B sınıfı öğrencimiz Asmin Naz KARAMAN, Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Ulusal Gelişim Projesi kapsamında düzenlenen 11-12 yaş kategorisi yarışmalarında 200 m karışık, 100 m kelebek ve 100m sırt stillerinde A3 barajı geçerek Altın Madalya kazanmıştır. Aynı yarışmada 7B sınıfı öğrencimiz Tuana Lal PALA ise 50m kelebek, 50m serbest ve 100m kurbağalama stillerinde A1 barajını geçerek bronz madalya almıştır. Öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

16.06.2019

SEVİNÇ KOLEJİ ATASEHİR ANADOLU LİSESİ İNGİLİZCE OLİMPİYATLARI BİRİNCİLİĞİ

Sevinç Koleji Atasehir Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, MEF Üniversitesi'nde girdikleri İngilizce Olimpiyatları’nda Birinci oldular. Öğrencilerin B2 seviyesinde kelime, grammar, çeviri, dinleme ve konuşma becerilerini ölçen İngilizce Olimpiyatları'nda 27 okulun takımlarını eleyerek Birinci olan  öğrencilerimizi ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi kutluyoruz.

06.05.2019

SEVİNÇ KOLEJİ ETİLER BUZ PATENİ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Sevinç Koleji Etiler Kampüsü 8.sınıf öğrencilerimizden Işıl Duygu Topçu 8-10 Şubat Ankara ve 26-28 Mayıs İzmir de katıldığı Türkiye Senkronize Buz Pateni Yarışmalarında, Türkiye Birincisi olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.  

03.05.2019

MÜZİKTE DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDUK

Sevinç Koleji Etiler Kampüsü müzik grubumuz, ünlü opera bestecisi Rossini’nin doğduğu ve müziğin evi olarak bilinen Pesaro, İtalya’da gerçekleştirilen “World of Choirs” festivalinde tüm gruplar arasından dünya üçüncüsü oldu. Teatro Comunale Di Cagli’nin muhteşem bir atmosfere sahip sahnesinde, her biri alanlarında dünyaca ünlü jüri üyelerine performanslarını sergileyen öğrencilerimiz, bir sonraki gün gerçekleştirilen festival galasında, tarihi Piazza del Popolo meydanında bir kez daha sahne aldılar ve düzenlenen törende ödüllerine kavuştular. Bizlere bu büyük mutluluk ve gururu yaşatan öğrencilerimizi ve müzik öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.  

22.04.2019

SEVİNÇ KOLEJİ ÇEKMEKÖY İLKOKULU “MİNİK EDİSONLAR” ÖDÜLÜ

Sevinç Koleji Çekmeköy İlkokul kademesi öğrencilerimiz, Bilim Kahramanları Derneği’nin düzenlediği, “Mission Moon/ Görevimiz Ay” temalı Junior First Lego League turnuvasında “Minik Edisonlar” ödülünü kazandı. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

20.04.2019

SEVİNÇ KOLEJİ ÜMRANİYE ÇAMLIK İLKOKULU “OLAĞANÜSTÜ TAKIM ÇALIŞMASI” ÖDÜLÜ

Sevinç Koleji Ümraniye Çamlık İlkokulu “Moon Knights Takımı” öğrencilerimiz, Bilim Kahramanları Derneği’nin düzenlediği, “Mission Moon/ Görevimiz Ay” temalı Junior First Lego League turnuvasında “Olağanüstü Takım Çalışması” ödülünü kazandı. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

30.03.2019

FIRST LEGO LEAGUE YARIŞMASINDA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDUK!

Bilim Kahramanları Buluşuyor adı altında 15.si düzenlenen FLL Ulusal Turnuvalarında ‘Butterfly Effect’’ takımıyla yarışan Sevinç Koleji İzmir Kampüsümüz,  Türkiye Şampiyonu olarak ülkemizi Houston’da yapılacak World Festivalde temsil etme hakkını kazandı. Öğrencilerimizin büyük başarısı ile gurur duyduk. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

27.03.2019

Sevinç Koleji Etiler First Lego League Jr. Başarısı

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen First Lego League Jr.'dan Sevinç Koleji Etiler Kampüsümüz ödülle döndü... Joyful Moon takımımız, bu sezon "Görevimiz Ay" temalı hazırladıkları projeyi, araştırmalarını, keşfettiklerini, ay üssü modellerini ve posterlerini gözlemcilere büyük özveri ile anlattılar. Eğlenceli, keyif dolu Fll Jr.'da "Muhteşem Makine" kupasını almaya hak kazandılar. Katılım ile öğrencilerimiz temel mühendislik ve programlama becerilerini öğrenmiş ve öğrendikleri kavramları kendi modellerini hareket ettirmek için uygulamış oldular. Öğrencilerimizi ve takım koçumuzu kutluyoruz.  

20.03.2019

Sevinç Koleji Çekmeköy Kız Basketbol Takımı İlçe Birinciliği

Sevinç Koleji Çekmeköy Kampüsü Kız Basketbol Takımı, Çekmeköy ilçesi,Genç Kızlar kategorisinde Özel Sev Kolejini 68-17 mağlup ederek ilçe BİRİNCİSİ olmuştur. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

11.03.2019

SEVİNÇ KOLEJİ ÇEKMEKÖY ATLETİZM BAŞARISI

Sevinç Koleji Çekmeköy kampüsü 7-D sınıfından öğrencimiz Duru Uluçay, ENKA Atletizm Pistinde yapılan Anadolu’nun Yıldızları Analig Yarışmasında, Atletizm 60 metre dalında, İstanbul Dördüncüsü olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

08.03.2019

DESTİNATİON IMAGİNATİON TÜRKİYE TURNUVASI'NDAN ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜK

Destination Imagination(DI), ilk olarak 1982’de ABD’de başlamış olan, kar amacı gütmeyen, dünyanın her yerinden öğrencilerin birbirinden farklı yaklaşımlarla 21. yy becerilerini ve yaratıcılıklarını kullanmalarını sağlamak için ilham verici olanaklar oluşturan dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonudur.  DAT2019 (Destination Imagination Affiliate Tournament) bu yıl Kuşadası’nda, Türkiye çapında 138 farklı okuldan 443 takım ve yaklaşık 2600 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Organizasyona Sevinç Okulları olarak; Ataşehir, Çekmeköy, İzmir Kolejlerimizden ortaokul ve lise kademesinde 8 takımla katıldık. Sevinç Koleji Ataşehir Anadolu Lisesi’nden organizasyona “Kowalski Analysis” adıyla katılan takımımız, ‘’Doğaçlama’’ kategorisinde Türkiye 3.’sü oldu. Öğrencilerimizi ve bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyoruz.

11.02.2019

Türkiye Yüzme Federasyonu Yüzme Yarışması

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen yüzme yarışmasında Çekmeköy Sevinç Koleji kampüsümüze altın madalya kazandıran öğrencilerimiz; 6-D Sınıfından Sahra Nil Akbulut, 7-C Sınıfından Cem Atmaca, 7-C Sınıfından Doğa Irmak Ustabaş'a madalyalarını Çekmeköy Koleji Ortaokul Müdürümüz Özgür AKSOY tarafından verildi. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

28.09.2018

INTENATİONAL TOURNAMET RG ULUSLARARASI ‘SEVALA MUJİC’GP CUP YARIŞMASI

Sevinç Koleji Beylikdüzü kampüsü 4. Sınıf öğrencimiz Ezgi Öztürk, Bosna Hersek'in Saraybosna şehrinde bu yıl 8. düzenlenen Intenational Tournamet RG Uluslararası ‘Sevala Mujic’GP Cup'da Serbest seri kategorisinde yarışarak 3. olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz .

10.04.2018

Sevinçli Bilim Kahramanları ''Junior First Lego League'' Turnuvasından 2 Ödül Aldı

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen Junior First Lego League Turnuvasında, Ümraniye Çamlık ve  Etiler Kolejlerimiz de ödülle döndüler. Geçen hafta Beylikdüzü kampüsümüzün aldığı   ''Az Parça ile En Çok İş Yapan Takım'' ödülünden sonra bugün gerçekleşen turnuvada;  Ümraniye Çamlık kampüsümüzün ''Joy Maker'' takımı ''Yepyeni Bir Tasarım Yapan Mucitler'' ödülünü, Etiler kampüsümüzün ''Four Stars'' takımı  ''Muhteşem Makine'' ödülünü aldılar. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.  Turnuvaya katılarak öğrencilerimizi araştırma ve tasarım yapmaya teşvik ederken, onlara takım çalışması ve iletişim becerileri kazandırıyoruz.

 Junior First Lego League Turnuvasına Bahçeşehir Kampüsümüz 14 Nisan Cumartesi günü katılacaklar. 

10.04.2018

Ümraniye Çamlık Kampüsümüz FLL'de ''Yepyeni Bir Tasarım Yapan Mucitler'' Ödülünü Aldı

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen Junior First Lego League Turnuvasında, Ümraniye Çamlık ve  Etiler Kolejlerimiz de ödülle döndüler. Geçen hafta Beylikdüzü kampüsümüzün aldığı   ''Az Parça ile En Çok İş Yapan Takım'' ödülünden sonra bugün gerçekleşen turnuvada;  Ümraniye Çamlık kampüsümüzün ''Joy Maker'' takımı ''Yepyeni Bir Tasarım Yapan Mucitler'' ödülünü, Etiler kampüsümüzün ''Four Stars'' takımı  ''Muhteşem Makine'' ödülünü aldılar. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.  Turnuvaya katılarak öğrencilerimizi araştırma ve tasarım yapmaya teşvik ederken, onlara takım çalışması ve iletişim becerileri kazandırıyoruz.

 Junior First Lego League Turnuvasına Bahçeşehir Kampüsümüz 14 Nisan Cumartesi günü katılacaklar. 

10.04.2018

Etiler Kampüsümüz FLL'de ''Muhteşem Makine'' Ödülünü Aldı

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen Junior First Lego League Turnuvasında, Ümraniye Çamlık ve  Etiler Kolejlerimiz de ödülle döndüler. Geçen hafta Beylikdüzü kampüsümüzün aldığı   ''Az Parça ile En Çok İş Yapan Takım'' ödülünden sonra bugün gerçekleşen turnuvada;  Ümraniye Çamlık kampüsümüzün ''Joy Maker'' takımı ''Yepyeni Bir Tasarım Yapan Mucitler'' ödülünü, Etiler kampüsümüzün ''Four Stars'' takımı  ''Muhteşem Makine'' ödülünü aldılar. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.  Turnuvaya katılarak öğrencilerimizi araştırma ve tasarım yapmaya teşvik ederken, onlara takım çalışması ve iletişim becerileri kazandırıyoruz.

 Junior First Lego League Turnuvasına Bahçeşehir Kampüsümüz 14 Nisan Cumartesi günü katılacaklar.