BAŞARILARIMIZ

12.01.2018

Sevinç Anadolu Lisesi Filede Yarı Finalist

Doğu Ataşehir Sevinç Koleji Anadolu Lisesi voleybolda başarılarına devam ediyor. İstanbul Okullar arası İl Birinciliği müsabakalarında Anadolu Lisemizin Kız Voleybol Takımı, Üsküdar Haydarpaşa Lisesini 3-0 yenerek, son grup maçı öncesi İstanbul’da ilk 4 takım arasına girmeyi garantiledi. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, yarı final maçlarında başarılar diliyoruz.
18.08.2017

2016-2017 ÖSYS BAŞARILARIMIZ

Sevinç Okulları öğrencileri YGS-LYS hedeflerini gerçekleştirip, hayal ettikleri üniversitelere yerleştiler. Sevinç Okulları'nın 2016-2017 ÖSYS yerleştirme başarısı da %100 oldu...

30.05.2017

Masa Tenisinde İkinci Olduk

Sevinç Koleji Doğu Ataşehir Anadolu Lisemizin ''Erkek Masa Tenisi'' öğrencileri,  Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Ataşehir İlçesinin düzenlemiş olduğu İlçe Masa Tenisi Müsabakalarında ikinci oldu. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
 
30.05.2017

Voleybolda Şampiyon Olduk

Sevinç Koleji Doğu Ataşehir Anadolu Lisemizin ''Voleybol Takımı'' öğrencileri, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Ataşehir İlçesinin ortak düzenlemiş olduğu Voleybol Müsabakalarında Şampiyon oldu. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
 
16.05.2017

TEOG'DA ÜSTÜN BAŞARI!

206 öğrencimiz tüm soruları doğru cevapladı.

13.04.2017

Voleybol Takımımız Şampiyon Oldu

Sevinç Koleji Ümraniye Çamlık Kampüsü Ortaokul Kız Voleybol Takımımız, Ümraniye Geleneksel 9. Spor Oyunları Yıldız Kız Voleybol Turnuvasında 23 takım arasında şampiyon oldu. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
 
29.03.2017

Türk Böbrek Vakfı’ndan Sevinç Koleji’ne BİRİNCİLİK Ödülü

''Türk Böbrek Vakfı’ tarafından 8-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenen, “Ben Obez Olsaydım Neleri Yapamazdım?” temalı video ve fotoğraf yarışmasında, Sevinç Koleji Ümraniye Çamlık Kampüsü 1/B sınıfı öğrencileri sertifika ve kupa ödülüne layık görülürken, 4/A sınıfı öğrencileri ise ‘NObezite’ grubu olarak hazırladıkları video çalışmasıyla Birincilik Ödülü aldılar. ‘Obezite İle Mücadele’ konusunu araştırıp, farkındalık yarattıkları ve bu yarışmada yaşlarının üzerinde bir performans sergiledikleri için öğrencilerimizi yürekten kutluyoruz. Ayrıca okulumuzu ziyaret edip, öğrencilerimizin ödüllerini bizzat veren ve böbrek sağlığı konusundaki üstün bilgi, birikim ve tecrübelerini öğrenci ve velilerimizle paylaşan Türk Böbrek Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Timur ERK ve Projeler Koordinatörü Sn Ayşe ONAT‘a okulumuz adına çok teşekkür ediyoruz.
23.03.2017

Lisemiz MUN Yarışmasından Ödülle Döndü

16-19 Mart tarihlerinde Antalya'da düzenlenen medmuntr organizasyonuna, Sevinç Koleji Doğu Ataşehir Anadolu Lisesi olarak 3 ayrı delegede 10 öğrenci ile katılım gösterdik. Öğrencilerimiz mülteci, Rusya ve NATO sorunları, insan hakları engelli çocuklar gibi bir çok sorunu İngilizce dile getirip tartışarak çözüm buldular. 4 günlük bu etkinlikte öğrencilerimiz hem İngilizcelerini farklı alanlarda kullandılar hem de keyifli zaman geçirdiler. Etkinlik sonunda öğrencilerimizden; NATO komitesinden Barış Helvacı ve UNSC komitesınden Kaan Toptaş birçok öğrenci arasından EN SEÇKİN DELEGE ödülü alarak başarılarını taçlandırdılar. 
 
 
17.03.2017

CİMNASTİKTE TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDUK

Sevinç Koleji Ümraniye Çamlık kampüsü 7. Sınıf öğrencisi Eylül Karadağ, 03-05 Mart tarihlerinde Mersin’de düzenlenen ‘Artistik Cimnastik Türkiye Şampiyonası Yer Serisi’nde Türkiye 2.si, genel sıralamada ise Türkiye 7.si olmuştur. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

17.03.2017

Sevinç Okulları Satranç'da da Şampiyon

2016-2017 Eğitim-Öğretim döneminde her dalda ''Sevinç'' var... Öğrencilerimiz akademik başarılarının yanı sıra; uluslar arası yarışmalar e-twinningden Lego Robotik'e, sporda basketboldan jimnastiğe kadar bir çok yarışmadan madalyalar, şampiyonluklarla dönüyorlar.  Açılışını Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk’ün yaptığı Bakırköy İlçesi okullar arası küçükler satranç turnuvasında Sevinç Bakırköy Ortaokulu 5/A sınıfı öğrencisi Oğul Poyraz Zükali tüm rakiplerini yenerek Bakırköy İlçesi okullar arası küçükler satranç şampiyonu oldu. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

27.02.2017

SEVİNÇLİYİZ, GURURLUYUZ! BASKETBOLDA ŞAMPİYON OLDUK

Ataşehir Ortaokulumuz, Amasya’da gerçekleşen Türkiye Ortaokullar Arası Basketbol Grup Müsabakalarında tüm rakiplerini yenerek, 2016-2017 Basketbol Yıldız Erkekler Grup Birincisi olarak Şampiyonluğa imza attı. Ataşehir Ortaokulumuzun Basketbol Takımı, bu sonuçla Türkiye’de en iyi 32 takım arasında yer alarak, yarı finallere katılmaya hak kazandı.
 Ataşehir Ortaokulumuzun ‘’Şampiyon’’ öğrencilerini ve büyük başarıda emeği geçen öğretmenlerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

20.02.2017

Bilim Kahramanları Yarışmasında Sevinç Koleji Anadolu Lisemiz ''Yenilikçi Çözüm Ödülünü'' Aldı

Bilim Kahramanları Derneği tarafından 13.'sü düzenlenen Bilim Kahramanları Buluşuyor  First Lego League “hayvanlar yaşam ortaklarımız” temalı turnuvaya, Sevinç Koleji Beylikdüzü Kampüsümüz ''Sevinçli Robotik”,  Sevinç Koleji Doğu Ataşehir Anadolu Lisemiz “Legocraft” takımlarımız ile katılım sağladılar. Takımlarımız madalyalarının alırken Sevinç Koleji Doğu Ataşehir Anadolu Lisemiz “Legocraft” takımlarımız Yenilikçi Çözüm Ödülü’nün sahibi oldu. 80 Ülkede yapılan FLL Etkinliği; özgüven saihibi, sorgulayan, takım halinde toplumdan sorunlara çözümler üreten bir gençlik yetişmesini teşvik edici bir turnuvadır. Sevinç Koleji olarak takım çalışması odaklı, deneyimleyerek öğrenen, eleştirel düşünen, keşfetmeyi kazanmaktan önde tutan takımlarımız ile her yıl Bilim Kahramanları Buluşuyor  Fisrt Lego League Turnuvasında yerimizi almaktayız.
09.01.2017

Uluslar arası Projede 1. Olduk

Sevinç Koleji Ümraniye Çamlık kampüsü e-twinning çalışmaları kapsamında 12 üye ülke tarafından gerçekleştirilen MIDDLE SCHOOLVISION (English Song Contest) adlı projede BİRİNCİ olarak, uluslar arası önemli bir platformda büyük bir başarıya imza attı. Projede görevli olan öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

29.12.2016

Avrupa Kalite Etiket Ödülü Kazandık

Sevinç Koleji Beylikdüzü kampüsü, geçen yıl başlattığı ve bütün etkinliklerini başarı ile tamamladığı "GREEN İS EVERYWHERE" projesi ile e-twinning Avrupa Kalite Etiketi Ödülü kazandı ve e-twinning'de yürütülen en iyi projeler seviyesine ulaştı. Projemizi başarıyla sonuçlandıran 6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz, okulumuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler.  Öğrencilerimizin; geri dönüşüm, doğal yaşam ve ekosistem hakkında yaptıkları araştırmalar, hazırladıkları sunumlar ve etkinlikler , yürüttükleri kampanyalar gibi birçok çalışmaları, ulusal e-twinning sayfasında paylaşıldı ve ödüle layık görüldü. Ödül törenimiz, velilerimizin katılımıyla okulumuzun konferans salonunda gerçekleşti. Ödül alan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 
17.08.2016

TEOG'da Üstün Başarı

14 Öğrencimiz tüm soruları doğru cevapladı.

17.08.2016

2015-2016 ÖSYS BAŞARILARIMIZ

2016 Üniversiteye Yerleşme Başarımız %100

17.06.2016

Sevinç Koleji Ataşehir TEOG Başarısı

Sevinç Koleji Ataşehir Kampüsünden TEOG Sınavında tüm sorulara doğru cevap vererek tam puan alan öğrencilerimiz ''Ayça Zeynep Demirkol ve Orhun Markoç''a ödülleri Okul Müdürü Gürkan ATMACA tarafından verildi.

13.04.2016

Sevinç Koleji Beylikdüzü Kick Boks Derecesi

Sevinç Koleji Beylikdüzü Kampüsü 7.Sınıf öğrencimiz Sertay Vural 1.Geleneksel Dövüş Festivalinde kick boks branşında İstanbul genelinde 1. olmuştur. Öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

10.03.2016

Sevinç Koleji Bahçeşehir Kampüsü Voleybol Turnuvası

Başakşehir ilçesinde yapılan okullar arası yıldız kızlar voleybol turnuvasına katılan Sevinç Koleji Bahçeşehir Kampüsü kız voleybol takımımız düzenlenen turnuvada ilçede 2.olmuştur. Beden Eğitimi öğretmenimiz Sn.Taylan Onur SARIKAYA eşliğinde çalışan takımımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

23.02.2016

Sevinç Koleji Ataşehir Türkiye Cimnastik Başarısı

19-21 Şubat tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen “Ortaokullar Arası Türkiye Artistik Cimnastik Şampiyonası”nda Sevinç Koleji  Ataşehir Kampüsü 6.sınıf öğrencisi Eylül KARADAĞ Türkiye 3.sü olmuştur. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

15.02.2016

Sevinç Koleji Bahçeşehir Kampüsü Uluslararası Skate Helena Yarışması

Sevinç Koleji Bahçeşehir Kampüsü öğrencilerinden Milli sporcumuz Sertab İsabella İnceayan, Ülkemizi temsil ettiği Sırbistan'ın Belgrad şehrinde düzenlenen Uluslararası Skate Helena yarışmasında Basic Novices A2 Girls kategorisinde 32 yarışmacı arasında 5.olmuştur.

15.01.2016

Öğrencimiz Emirhan ŞEN'in Squash Başarısı

08-10 Ocak 2016 tarihleri arasında Avrupa Squash Federasyonu tarafından İskoçya’nın Edinburg şehrinde düzenlenen uluslararası turnuvada Sevinç Koleji Ataşehir Kampüsü öğrencisi Emirhan ŞEN 28 oyuncu arasından 2. olarak gümüş madalya almaya hak kazanmıştır. Kendisini yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

10.01.2016

Sevinç Koleji Ataşehir Türkiye Cimnastik Başarısı

Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen “Türkiye Cimnastik Şampiyonası İstanbul Elemeleri”ne katılan Sevinç Ataşehir Koleji 6/A sınıfı öğrencisi Eylül KARADAĞ 40 öğrenci arasından 5. olmuştur. Öğrencimiz Samsun’da yapılacak olan Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazanmıştır. Kendisini yürekten kutluyor , başarılarının devamını diliyoruz.

21.12.2015

Sevinç Koleji Bahçeşehir Kampüsü Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası

Sevinç Koleji Bahçeşehir Kampüsü öğrencilerinden Milli sporcumuz Sertab İsabella İnceayan 18-20 Aralık 2015 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilen Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonasında Minik Bayanlar kategorisinde 26 sporcuda 36,56 puan alarak 2.lik madalyası almıştır. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.